Yhteystiedot

Puheenjohtaja Pekka Paatero (pekkapaatero1@gmail.com), sihteeri Arja Saarenpää (arja.saarenpaa@gmail.com)

Uutta

Lue jäsenkirje 6/2021 alasivulta Jäsenkirjeet.

Yhdistyksen ylimääräinen kokous pidettiin 21.9.2021 klo12:00 Turussa. Pöytäkirja löytyy alasivulta Yhteystiedot sekä myös alasivulta Vuosikokous 2021.


MUISTA JÄSENMAKSU! Vuoden 2021 jäsenmaksu on 20 euroa. Tilinumero on FI11 5711 1320 1013 37.


Yhteystiedot ja kokouspöytäkirjat

Lääninhallinnon perinneyhdistyksellä ei ole omaa postiosoitetta tai postilokeroa. Yhdistyksen sihteeri Arja Saarenpää ottaa vastaan yhdistykselle tarkoitettua fyysistä postia ( Lounais-Suomen aluehallintovirasto, Itsenäisyydenaukio 2, 20800 TURKU). Kotisivuja hoitaa Olli Sauri.

Kaikilla hallituksen jäsenillä on käytössään sähköposti:

Puheenjohtaja Pekka Paatero, pekkapaatero1@gmail.com

Sihteeri/rahastonhoitaja Arja Saarenpää, arja.saarenpaa@gmail.com

Varapuheenjohtaja Olli Sauri,  olli.sauri@gmail.com

Jäsen Kalevi Juntunen, kalevi.juntunen@gmail.com

Jäsen Irja Haljoki, irjahaljoki41@gmail.com

Jäsen Erik Häggman, ekihaggman@gmail.com

Jäsen Matti Kangasoja, matti.kangasoja@gmail.com

Jäsen Risto Kapari, risto.kapari@elisanet.fi

Jäsen Leena Kirmanen, leena.kirmanen@lumihilla.fi

Jäsen Pauli Rautama, pate@nic.fi

Jäsen Kirsti Riihelä, kirstin.riihelä@pp.inet.fi

Hallituksen pöytäkirja 11.4.2011

Hallituksen pöytäkirja 17.5.2011

Hallituksen pöytäkirja 14.6.2011

Hallituksen pöytäkirja 20.9.2011

Hallituksen pöytäkirja 10.10.2011

Hallituksen pöytäkirja 15.11.2011 

Hallituksen pöytäkirja 2.2.2012

Hallituksen pöytäkirja 29.3.2012

Vuosikokouksen pöytäkirja 29.3.2012

Hallituksen pöytäkirja 22.5.2012

 Hallituksen pöytäkirja 1.10.2012

Hallituksen pöytäkirja 17.11.2012

Hallituksen pöytäkirja 25.2.2013

Vuosikokouksen pöytäkirja 26.3.2013

Hallituksen pöytäkirja 16.10.2013

Hallituksen pöytäkirja 31.1.2014

Vuosikokouksen pöytäkirja 27.3.2014

Hallituksen pöytäkirja 11.2.2015

Vuosikokouksen pöytäkirja 31.3.2015

Hallituksen pöytäkirja 22.5.2015

Hallituksen pöytäkirja 3.11.2015

Hallituksen kokous 16.2.2016

Hallituksen kokous 07.09.2016

Vuosikokouksen pöytäkirja 29.3.2016

Hallituksen kokous 11.1.2017

Vuosikokouksen pöytäkirja 28.3.2017

Hallituksen pöytäkirja 20.2.2018

Vuosikokous 2018 pöytäkirja

Hallituksen kokous 6.4.2018

Hallituksen kokous 8.11.2018

Hallituksen kokous 1.3.2019

Hallituksen kokous 5.6.2019

Hallituksen kokous 18.2.2020

Vuosikokous 27.3.20

Hallitus 2.6.2020

Hallitus 1_2021

Hallitus 2_2021

Hallitus 3_2021

Vuosikokouksen pöytäkirja 2021

Ylimääräisen vuosikokouksen 21.9.2021 pöytäkirja